Деякі питання з працевлащтування

На питання читачі газети Хрещатик відаповідає Адвокат, старший юрист Адвокатської компании Кравець і партнери Юрій Бабенко:

1.Колі особа, яка НЕ досягла 18-річного віку влаштовується на роботу, Які документи Їй необходимо Оформити з роботодавцем, аби в подалі працівник гарантовано получил гроші за виконання роботові?

У зв'язку з тім, что при оформленні на роботу неповнолітніх осіб, держава надає Їм додаткові гарантії та пільги, для них Встановлені певні Особливості щодо оформлення та подачі документів на працевлаштування.

Перш за все, Варто зауважіті, что хоча законодавство НЕ предполагает обов'язкової Письмової форми трудового договору з повнолітнім працівніком, відповідно статті 24 КЗпП України при укладенні трудового договору з неповнолітнім додержання Письмової форми є обов'язковим, тому цею договір є основним документом, що Який необходимо Оформити.

Усі особини, молодший вісімнадцяті років, пріймаються на роботу лишь после попередня медичного огляду и в подалі, до Досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медичному Оглядові (стаття 191 КЗпП України), отже ще одним документом, Який надається при оформленні неповнолітнього працівника є довідка про медогляд.

Стаття 188 КЗпП України предполагает, что НЕ допускається Прийняття на роботу осіб молодший шістнадцяті років, однак за Згідно одного Із батьків або особи, что его замінює, могут, як віняток, прійматісь на роботу особини, Які досяглі п'ятнадцяти років, отже в Авторитети випадка нужно такоже Оформити письмовий згоду батьків на працевлаштування. (Стаття 189 КЗпП України)

Крім того, роботодавця в обов'язковому порядку необходимо вести облік працевлаштованіх неповнолітніх осіб, тому оформлення журналу обліку такоже є обов'язковим.

2.Скількі годин в день дозволено працювати особам, Які НЕ досяглі 18-річного віку?

Стаття 51 КЗпП України встановлен скороченню длительность РОбочий годині, а самє: для працівніків ВІКОМ від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень; для осіб ВІКОМ від 15 до 16 років (учнів ВІКОМ від 14 до 15 років, Які Працюють в період канікул) — 24 години на тиждень.

Крім того, такоже предусмотрена, что длительность РОбочий годині учнів, Які Працюють течение навчального року у вільний від навчання годину не может перевіщуваті половини максімальної трівалості зазначену вищє РОбочий годині.

3.Якщо повнолітня людина працює без Трудової книжки, Які Їй нужно Оформити документи з роботодавцем, щоб працівник гарантовано получил гроші за виконання роботові?

Согласно вимог чинного законодавства оформлення Трудової книжки роботодавцем є обов'язковим для працівніків, Які Працюють прежде 5 днів. Виключення становляться работники, что Працюють за сумісництвом (у такому випадка запис у трудовій книжці вноситися за їхнім Бажанов) та працівники, Які Працюють за договорами цивільно-правового характеру (Дотримання Письмової форми договором у Авторитети разі є обов'язковим, оскількі лишь цею договір є гарантією Отримання коштів за виконання роботу).

Адвокат, старший юрист
Адвокатської компании Кравець і партнери
Юрій Бабенко для Газета Хрещатик

Дата публикации: 29.06.15