Що робити, якщо отримав у спадок квартиру з боргами

Не варто доводити до суду.

"Я успадкував від батька квартиру, але на неї заборгованість по компослуги за чотири роки: батько тяжко хворів і не міг платити, всі гроші йшли на ліки. Я погасив борг за останні три роки, з грудня 2012 по листопад 2015 року, так як вважав, що термін позовної давності за більш ранній період закінчився, а ЖЕК за стягненням боргу не звертався. Тому у зв'язку із закінченням терміну давності і смертю власника борг за 2011 рік має бути списаний. Але в ЖЕКу мені заявили, що вони зарахували погашення боргу з моменту його накопичення, тобто з грудня 2011 року. Тобто я нібито повинен ще розрахуватися за період з грудня 2014 по листопад 2015 Хто правий, і як мені поступити в цій ситуації? " — Сергій Валев, м.Київ.

Відповідає Оксана Гайдук, адвокат, партнер юридичної групи "Марченко і партнери":

"До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини (ч. 1 ст. 1218 ЦК України), тобто разом з квартирою у спадок був прийнятий борг за житлово-комунальні послуги за чотири роки. Списання боргів по оплаті за користування ЖКП не передбачено. При цьому застосування строку позовної давності (три роки) можливе тільки судом за заявою відповідача при розгляді позову в суді (ст. 267 ЦК України).

Ваші дії по частковому погашення боргу свідчать про визнання боргу. Тим самим перебіг позовної давності був перерваний (ст. 264 ЦК України). Тобто у разі звернення до суду з позовом про стягнення з вас заборгованості по ЖКП не буде мати ніякого значення, за який період сплачено борг, оскільки перебіг позовної давності почався наново з моменту часткової оплати боргу.

У даній ситуації найвірнішим рішенням буде заплатити решту боргу, так як при стягненні боргу в судовому порядку з програла сторони стягується додатково й судовий збір ".

Дата публикации: 15.01.16