За Які земельні ділянки єдіннік групи 4 винен доповідна земельний податок?

Податківці роз'яснено за Які земельні ділянки платник єдиного податку групи 4 винен доповідна земельний податок.

Так відповідно до п.п. 14.1.147 ст. 14 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) плата за землю — обов'язковий платіж у складі податку на майно, что справляється у форме земельного податку та орендної плати за земельні ділянки государственной и комунальної власності за (далі — Орендна плата).

Согласно зі ст.ст. 269, 270 ПКУ платниками земельного податку (далі — податок) є ВЛАСНИКИ земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекорістувачі, а об'єктом оподаткування — земельні ділянки, Які перебувають у власності за або корістуванні, та земельні частки (паї), ​​Які перебувають у власності за.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ).

Пунктом 288.2 ст. 288 ПКУ визначили, что платником орендної плати є Орендар земельної ділянки.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такой земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ).

З урахуванням викладеня, доповідна до бюджету плату за землю повінні суб'єкти плати за землю (платники) — ВЛАСНИКИ земельних ділянок та землекорістувачі, в тому чіслі орендарі земельних ділянок.

Водночас согласно Із ст. 796 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) одночасно з правом найму Будівлі або Іншої капітальної споруди (їх окремої части) наймачеві надається право Користування земельною ділянкою, на Якій смороду знаходяться, а такоже право Користування земельною ділянкою, яка прілягає до Будівлі або споруди, у размере, необхідному для Досягнення мети найму. У договорі найму сторони могут візначіті розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві. Если розмір земельної ділянки у договорі НЕ визначеня, наймачеві надається право Користування усією земельною ділянкою, Якою володів наймодавець.

При цьом ст. 797 ЦКУ визначили, что плата, яка справляється з Наймач Будівлі або Іншої капітальної споруди (їх окремої части), складається з плати за Користування нею и плати за Користування земельною ділянкою.

Таким чином, во время укладання договору оренди Будівлі, споруди (їх части), нежитлового приміщення (его части) у багатоквартірному житлового будинку за домовленістю сторон до складу орендної плати может буті віднесено плату за Користування земельною ділянкою.

Дата публикации: 24.02.16